Expo sweet 2019

W dniach 17 – 20 lutego 2019 odbyły się targi expo sweet. Bardzo bliskie mi wydarzenie. To właśnie podczas tych targów, w 2012 roku, zdobyłam główną nagrodę – pierwszą w swojej karierze 🙂 Dlatego z chęcią wracam w kolejnych latach. To dobra okazja, aby spotkać bliskich ludzi z branży i wymienić się doświadczeniami.

W tym roku postanowiłam wziąć udział w konkursie, który towarzyszy targom. Międzynarodowy konkurs wystawa dekoracji artystycznych. Całośc podzielona na 5 kategorii: eksponat dekoracyjny, tort 3d, kwiaty lukrowe, ciasteczka, tort okolicznościowy. Wystartowałam w kategorii eksponat dekoracyjny.

Plan był taki, aby wykonać figurkę przedstawiającą tancerkę brazylijską.  W trakcie pracy jednak zaczęła ona ewoluować  😉 i poszłąm w zupełnie innym kierunku.

Powstała elfica i smok. Całość wykonana z jadalnych składników bez użycia form. Materiały to masa cukrowa, czekolada plastyczna, papier opłątkowy, papier ryżowy, barwniki i pudry jadalne. Praca zajęłą mi około 3 tygodni.

Ku mojej ogromnej radości praca spodobała się Jurorom. Zdobyła 944 punkty na 1000 możliwych. Zdobyła złoty medal w swojej kategorii oraz piąte miejsce w całym konkursie – bez podziału na kategorie. Startowało 80 prac.

Zapraszam do oglądania 🙂

ściskam!